"Pasažieru vilciens" piemēros 5,7 miljonu eiro līgumsodu "Škoda Vagonka"
AS "Pasažieru vilciens" (PV), kas strādā ar zīmolu "Vivi", piemēros 5,7 miljonu eiro līgumsodu Čehijas uzņēmumam "Škoda Vagonka" saistībā ar elektrovilcienu piegādes termiņa kavējumu un noteiktajos termiņos nenovērstiem konstatētajiem defektiem, aģentūrai LETA apliecināja PV valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.
Viņš skaidroja, ka līguma izpildes laikā projektu ietekmēja vairāki ārēji apstākļi, tostarp Covid-19 pandēmija un kara Ukrainā sekas, uz ko savos skaidrojumos atsaucās arī "Škoda Vagonka". "Šo apstākļu ietekme projekta laikā tika ņemta vērā, pagarinot līguma izpildes termiņu, kas diemžēl tika nokavēts," skaidroja Nešpors.
Viņš informēja, ka PV ir izvērtējis "Škoda Vagonka" iesniegtos skaidrojumus un dokumentus, kā arī zvērinātu advokātu biroja "PricewaterhouseCoopers Legal" ("PwC Legal") un zvērinātu advokātu biroja "BERG" atzinumus.
Pamatojoties uz šo izvērtējumu, nav konstatēts tiesisks pamats atteikties no līgumā paredzēto seku piemērošanas par piegādes termiņu kavējumiem un citiem līgumā noteiktajiem gadījumiem, kuros paredzēts līgumsods.
Tādējādi pieņemts lēmums piemērot līgumā paredzēto līgumsodu 5,7 miljonu eiro apmērā, kas ietver gan līgumsodu par elektrovilcienu piegādes termiņa kavējumu, gan līgumsodu par noteiktajos termiņos nenovērstiem konstatētajiem defektiem un citu līguma saistību neizpildi.
Vienlaikus viņš uzsvēra, ka šis lēmums nemazina PV novērtējumu par projekta nozīmi Latvijas pasažieru pārvadājumu attīstībā un "Škoda Vagonka" ieguldījumu tā īstenošanā.
Nešpors atzīmēja, ka, neskatoties uz dažādiem izaicinājumiem līguma izpildes gaitā, visi 32 elektrovilcieni ir piegādāti.